Pompy ciepła

Projektujemy, montujemy i serwisujemy pompy ciepła do ogrzewania.

Pompa ciepła to urządzenie, które przetwarza niskotemperaturowe źródło energii (np. grunt, wodę czy powietrze) na ciepło o wyższej temperaturze, po czym oddaje je do instalacji centralnego ogrzewania i/lub wody użytkowej w budynku, w którym jest zamontowana. Jest to ekologiczne źródło ciepła, pozyskujące nawet 75% energii ze środowiska naturalnego.

Urządzenie to składa się z czterech podstawowych elementów tworzących obieg termodynamiczny. Są to: parownik, kompresor, skraplacz i zawór rozprężny. W całym układzie krąży gaz, który posiada zdolność wrzenia w niskich temperaturach. W takim zestawieniu, po uruchomieniu urządzenia zachodzą w sposób ciągły cztery procesy. Pierwszy to odbiór ciepła z otoczenia (na parowniku – radiatory), następny to sprężanie w kompresorze, potem oddanie ciepła w skraplaczu (wymienniku), a dalej rozprężanie realizowane na zaworze rozprężnym.

W dużym uproszczeniu to odwrócona lodówka, która zamiast chłodzić odzyskuje energię z otoczenia i oddaje ją do instalacji grzewczej budynku.

Pompy ciepła powietrze woda

Pompy ciepła powietrze – woda czerpią ciepło z otoczenia i wymuszają przepływ ciepła przeciwny do naturalnego.

W trybie ogrzewania pompa odbiera ciepło naturalnej energii środowiskowej jakim jest powietrze zewnętrzne, a potem, dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu, przekazuje to ciepło wodzie (medium grzewczemu budynku). Następnie można je wykorzystać do ogrzewania domu i wody użytkowej.

Pompy ciepła powietrze woda to jedno z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań ogrzewania budynków. Nie generują żadnych zanieczyszczeń ani spalin. Naturalne ciepło czerpią głównie z otoczenia. Stosując pompy ciepła realnie wpływamy na poprawę jakości powietrza.

Pompy ciepła typu split

Pompa ciepła typu split to urządzenia umożliwiające realizację ogrzewania niskotemperaturowego, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji poprzez klimakolektory. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy znajdują one zastosowanie zarówno w niewielkich budynkach mieszkalnych jak i inwestycjach komercyjnych. Wysokie parametry oraz nowoczesna konstrukcja sprawiają, że cechuje je wyjątkowa energooszczędność oraz niezawodność.

Pompy ciepła typu monoblock

Pompa ciepła typu monoblock wymaga jedynie montażu jednostki na zewnątrz budynku. Pozwala to na oszczędność miejsca i łatwiejszy montaż. Pompy te realizują ogrzewanie niskotemperaturowe, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i dają możliwość podłączenia klimakonwektorów. Wyposażone w grzałki mogą wspomagać pompę ciepła podczas skrajnie niskich temperatur zewnętrznych. Gwarantuje to ciągłe i wydajne ogrzewanie budynku w każdych warunkach.

Pompy ciepła all-in-one

Pompy ciepła all-in-one to urządzenia typu split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Zintegrowanie zbiornika z hydromudułem wewnętrznym gwarantuje wygodę zarówno doboru i montażu, jak i eksploatacji urządzenia. Pozwala to także na oszczędność miejsca w stosunku do układu z zewnętrznym zbiornikiem. Co więcej, montaż urządzenia nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji i podzespołów do podłączenia zasobnika.

Adres:

KlimaTuchów Robert Mruk
Ogrodowa 5, 33-170 Tuchów

Telefon: